Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego objęła patronatem zbiórkę organizowaną przez Katarzyna Jaba Andrzejewska-Szuba na portalu zrzutka.pl
Link do zrzutki – https://zrzutka.pl/m32jd7
W pomoc dla płonącego Biebrzańskiego Parku Narodowego włączają się zwykłe osoby, dla których Park jest miejscem ważnym. Jedną z nich jest Katarzyna Andrzejewska-Szuba, która założyła zbiórkę na zakup środków potrzebnych do ratowania Biebrzy.

– Biebrza to moje miejsce na ziemi. Rozmawiałam z moją znajomą, która skarżyła się, że na miejscu brakuje sprzętu. W nocy założyłam spontanicznie zbiórkę. Chcę pomóc! Biebrza to nasza wspólna rzecz.– komentuje Katarzyna Andrzejewska-Szuba.

W związku z pojawiającymi się pytaniami o zbiórkę na portalu zrzutka.pl informujemy, że Zarząd Fundacji w porozumieniu ze Starostą Monieckim określił zasady przekazania funduszy ze zbiórki. Pieniądze zostaną rozdysponowane pomiędzy OSP z powiatu monieckiego. Fundacja dokona płatności za sprzęt, który będzie potrzebny w poszczególnych placówkach biorących udział w gaszeniu pożaru. Pieniądze nie trafią bezpośrednio na konta OSP. Dla przejrzystości całej akcji Fundacja będzie płatnikiem poszczególnych faktur.

foto: Agnieszka Żędzian

Zarząd Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego