W dniach 4-7 lipca 2019 odbył się IX Festiwal Rock na Bagnie. Imprezę po raz siódmy zorganizowano w Goniądzu. Festiwalowa scena obejmowała nie tylko teren plaży miejskiej. Koncerty i spotkania odbywały się na terenie Goniądzkiego Ośrodka Kultury.

Głównym organizatorem imprezy była Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego. Współorganizatorami, częściowo finansującymi koszty organizacji festiwalu, była Gmina Goniądz i Starostwo Powiatowe w Mońkach.

Celem festiwalu jest promocja alternatywnych trendów w muzyce rockowej poprzez organizację festiwalu muzycznego z daleka od dużych centrów kulturalnych i gospodarczych Polski.  „Rock na Bagnie” prezentuje nasz region na kulturalnej mapie Polski oraz promuje alternatywną muzykę rockową. Festiwal  jest odpowiedzią na zapotrzebowanie ludzi mających podobne zainteresowania muzyczne, którzy niekoniecznie interesują się teatrem, malarstwem czy literaturą. To właśnie w muzyce odnajdują swoją pasję i zainteresowanie.

Rock na Bagnie to jedna z największych imprez muzycznych w naszym regionie. Obok Suwałki Blues Festiwal, Up To Date Festival i Podlaskiej Oktawy Kultur – Rock na Bagnie jest wspaniałą wizytówką naszego regionu, powiatu, województwa w całej Polsce, a także poza granicami dzięki międzynarodowemu zasięgowi.  Przedsięwzięcie posiada dużą tendencję rozwojową i z roku na rok znacząco zwiększa się liczba uczestników, ponieważ istnieje duże zapotrzebowanie społeczne na tego typu alternatywne wydarzenia.

Festiwal „Rock na Bagnie” to odskocznia od codziennej i wszechobecnej popkultury, kieruje swoje działania na rzecz promocji różnorodności artystycznej i kulturowej. Uczestnictwo zróżnicowanej grupy odbiorców, a także występy zespołów prezentujących różne style muzyczne (m.in. rock, punk, metal, ska, reggae) na jednej scenie wpływają na zrozumienie odmienności kulturowej i będą promować ideę wzajemnej tolerancji, a także przyczynią się do promocji obecnych
trendów muzycznych. W opinii uczestników – jeden z najlepszych festiwali muzycznych w naszym kraju!

Przedsięwzięcie jest również inicjatywą kluczową z punktu widzenia rozwoju kulturalnego powiatu monieckiego oraz gminy Goniądz.

 

Skip to content