22 października 2021 roku p. Mariusz Oszczapiński – autor i ilustrator książeczki edukacyjnej „Mońki Moniki” (wydanej przez Fundację na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego w ramach otwartego konkursu ofert Gminy Mońki w 2021 roku) oraz p. Barbara Kuprel – członek  Zarządu ww. Fundacji (pomysłodawczyni powstania i wydania ww. publikacji oraz koordynatorka działań z tym związanych) odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Krypnie Kościelnym. Spotkali się z uczniami klas trzecich tamtejszej szkoły podstawowej. Następnie wzięli udział w spotkaniu autorskim w Szkole Podstawowej nr 2 w Mońkach z udziałem uczniów klasy III a oraz ich wychowawczyni p. Katarzyny Szeszko.

Na początku spotkań dzieci dowiedziały się jaką rolę w procesie powstawania książki spełnili: pomysłodawczyni, autor, ilustrator oraz wydawca. Następnie obserwowały i podziwiały umiejętności plastyczne pana Mariusza, który na flipcharcie (w Krypnie) oraz na tablicy interaktywnej (w Mońkach) rysował różne zwierzęta. Na zakończenie chętne dzieci ustawiły się w kolejce po autograf autora. Spotkania przebiegały w atmosferze dziecięcego zaciekawienia i rozbawienia.

Za zaproszenie serdecznie dziękujemy p. Beacie Rogalskiej – dyrektor GBP w Krypnie oraz p. Alicji Kamińskiej z biblioteki szkolnej w SP 2 w Mońkach.