Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego uzyskała pozwolenie na organizację zbiórki publicznej nr 2021/2174/OR Pomagamy pogorzelcom.

Zbiórka do puszek trwa od 10 września 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.  Celem zbiórki jest zgromadzenie funduszy na rzecz poszkodowanej w pożarze rodziny. Pięcioosobowa rodzina z trójką dzieci w wieku szkolnym straciła znaczną część dorobku życia, wypracowanego ciężką pracą własnych rąk. W wyniku pożaru zniszczeniu uległ budynek gospodarczy, garaż, kombajn zbożowy, dwa traktory, rozrzutnik, przyczepa, opryskiwacz, młocarnia, 20 ton zboża przeznaczonego do zasiewu, 300 bel słomy oraz mniejsze sprzęty niezbędne do prowadzenia gospodarstwa rolnego. Szacowane straty pożaru to 1 milion złotych. Ze środków, z których rodzina się utrzymuje, nie są w stanie odtworzyć tego, co się spaliło.

Podczas Święta wsi 13 września 2021 zebrano do puszek ponad 1200 zł, które zdeponowano na koncie Fundacji. Zachęcamy właścicieli sklepów do kontaktu z Fundacją w celu ustawienia puszek w lokalach.

Pogorzelcom można też pomóc wpłacając darowizny na specjalnie utworzone konto w Banku Spółdzielczym: 74 8085 0005 0007 2922 2000 0100. W tytule przelewu należy wpisać: „Pomoc Rodzinie Łobacz” Organizatorem zbiórki pieniężnej jest Stowarzyszenie „Wspierajmy się” w Mońkach.