25 listopada 2019 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyło się spotkanie autorskie z białostocką poetką Zofią Redlarską – autorką wierszy dla dzieci i dorosłych. Jej utwory publikowane były w czasopismach, m.in. takich jak: „Życie Szkoły” , „Świerszczyk”, „Czas Miłosierdzia”, w antologiach poetyckich oraz w tomikach poetyckich jej autorstwa: „Portrety imion dziecięcych”, „Dlaczego mam tyle pytań do świata”, „I tak już zostanie”, „Zielone piórko”, „Zadziwienia”, „Chmurki i humorki”.
Na początku spotkania poetka podjęła próbę przekonania dzieci o tym, że empatia jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka. W drugiej części spotkania czytała głośno swoje wiersze – przepełnione łagodnością, ciepłem i miłością, prowokujące do zadumy i refleksji, opublikowane w tomiku  „Niech tak zostanie”.
Na zakończenie Autorka podpisywała swoje książki.
W spotkaniu uczestniczyła klas VIa ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach wraz z polonistką panią M.Palecką.
Spotkanie zorganizowała pani Barbara Kuprel – kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach, a sfinansowała Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego.

Skip to content