Praca w organizacjach pozarządowych zawsze wymagała dużego wysiłku, poświęcenia i umiejętności. Nigdy nie było to zadanie łatwe i proste w realizacji, ponieważ małe organizacje zazwyczaj nie dysponują dużymi środkami na informowanie o swojej działalności w telewizji, prasie czy w radiu. Jednak na rynku istnieje wiele dostępnych narzędzi, dzięki którym mogą one efektywnie dotrzeć do odbiorców nie ponosząc dodatkowych kosztów. Jednym z takich narzędzi jest aplikacja graficzna Canva – dostępna w wersji bezpłatnej oraz premium.

Canva to bardzo prosty w obsłudze program, za pomocą którego możesz samodzielnie stworzyć proste grafiki, bez znajomości zasad projektowania. Dzięki temu zaoszczędzisz wydatki na profesjonalnego grafika. W Canvie zaprojektujesz samodzielnie grafiki i reklamy na Facebooka, stworzysz efektywny baner, infografikę lub prezentację, zaprojektujesz wizytówki, a za pomocą kreatora plakatów, który zawiera setki szablonów zaprojektowanych przez zespół zawodowych projektantów stworzysz swój własny plakat na różne okazje – od koncertów poprzez szkolenia po konferencje. Tak przygotowane grafiki można umieścić na stronie internetowej, Facebooku lub po prostu wydrukować. Canva oferuje bezpłatnie wersję premium dla zarejestrowanych organizacji non-profit, jak fundacje i stowarzyszenia.

Canva jest dostępna pod adresem: https://www.canva.com/pl_pl/tworzyc/ a także w wersji na Androida i iOS, natomiast podmioty non-profit mogą zarejestrować się tutaj: https://www.canva.com/pl_pl/canva-dla-organzacji-non-profit/

Skip to content