Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego zamierza w 2023 roku wydać pierwszą wierszowaną bajkę adresowaną do dzieci młodszych; autorstwa pani Elżbiety Smółko – mieszkanki Moniek, od ponad 30 lat  nauczycielki wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2 im. J. Kochanowskiego w Mońkach.

Pasję tworzenia wierszowanych tekstów odkryła już wiele lat temu, ale dopiero teraz, za namową życzliwych ludzi, postanowiła podzielić się nią z innymi. Warto jest umożliwić  dzieciom i ich rodzicom poznanie opowieści o lisku, który wstydził się swojej otyłości. Autorka podejmuje temat piękna zewnętrznego oraz piękna wewnętrznego (przejawiającego się w czynach). Podkreśla też znaczenie akceptacji własnej osoby, ponieważ dopiero z tego poziomu jesteśmy w stanie zaznać pełni szczęścia.

Tekst książeczki „O Lisku Grubasku – bajka terapeutyczna” wzbogacą ilustracje wykonane przez Agatę Klepacką pochodzącą również z Moniek, która od zawsze  czuła w sobie artystyczną przestrzeń – wzbogaconą o liczne realizacje malarskie, rysunkowe w stylu realistycznym i nie tylko. Swój artystyczny potencjał wykorzystuje również jako graficzka komputerowa.

Będziemy wdzięczni za każde finansowe wsparcie na wydanie kolorowej, ilustrowanej książeczki dla dzieci w wieku 5-10 lat.

Wpłat można dokonywać na konto Fundacji: Bank Spółdzielczy 08 8085 0005 0007 1404 3000 0010 z dopiskiem „Bajki Eli”.

Na życzenie Darczyńcy jego imię i nazwisko lub nazwę jego firmy zamieścimy  w książeczce „O Lisku Grubasku – bajka terapeutyczna”.

Biogram

Elżbieta Smółko – od ponad 30 lat nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2 im. J. Kochanowskiego w Mońkach (woj. podlaskie). Prywatnie – żona (również nauczyciela) i matka dwóch dorosłych synów. Uwielbia podróżować wraz z mężem. Są to przeważnie niskobudżetowe wyjazdy zagraniczne i wypady pod namiot nad mazurskie jeziora. Dużą przyjemność sprawia jej również pieczenie ciast oraz spotkania z przyjaciółmi na festiwalach i koncertach rockowych oraz bluesowych. W ludziach docenia szczerość, punktualność i poczucie humoru.