22 września 2021 roku Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego zaprosiła mieszkańców Moniek do Mediateki na promocję książeczki edukacyjnej, dedykowanej dzieciom młodszym, przybliżającej dzieje Moniek – pod tytułem „Mońki Moniki”. Publikacja została napisana i zilustrowana przez twórcę i redaktora serwisu informacyjnego e-Monki.pl p. Mariusza Oszczapińskiego.

Książeczka „Mońki Moniki” została wydana w tym roku przez Fundację na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego w ramach otwartego konkursu ofert w Gminie Mońki w 2021 roku. Pomysłodawczynią powstania książeczki oraz koordynatorkę działań związanych z jej wydaniem była p. Barbara Kuprel – członek Zarządu Fundacji.

Spotkanie prowadziła p. Anna Porębska – prezes Fundacji. Podczas jego trwania  Nikola Kulesza  – uczennica klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach przeczytała fragmenty książeczki. Pani Barbara Kuprel  przeprowadziła interesującą rozmowę z Autorem, z której publiczność dowiedziała się m.in., że z wykształcenia jest on ekonomistą, a z zamiłowania grafikiem komputerowym.

Uroczystość uświetnił występ muzyczny pana Timura Slavov – muzyka, kompozytora, multiinstrumentalistynauczyciela gry na gitarze w Szkole Muzycznej I stopnia w Mońkach oraz towarzyszący mu kwartet gitarowy: Emilia Łobacz, Aleksandra Roszkowska, Dawid Dembowski, Adam Truszkowski – uczniowie p. Timura Slavov.

Po zakończeniu spotkania Autor podpisywał swoją książkę chętnym osobom.

Książeczkę edukacyjną „Mońki Moniki” bezpłatnie otrzymają:

• nauczyciele wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej,
  • uczniowie klas pierwszych i drugich szkół podstawowych w Mońkach,
  • biblioteki publiczne i szkolne w gminie Mońki.

Serdecznie dziękujemy p. Wiesławie Filipkowskiej dyrektor Biblioteki Publicznej w Mońkach za  użyczenia Fundacji pomieszczeń i sprzętu Mediateki oraz p. Jarosławowi Szaciłowskiemu za techniczną pomoc w organizacji spotkania.

Zdjęcia – Agnieszka Zyskowska