Zarząd Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu  Monieckiego składa serdeczne podziękowania instytucjom i osobom, które przekazały swoje wyroby, ozdoby i kartki świąteczne,  biżuterię, obrazy, maskotki oraz własnoręczne wypieki na rzecz akcji charytatywnej „Pomóżmy Kajtusiowi stanąć na nogi”, a także przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia zbiórki na rehabilitację chorego dziecka.

Dzięki hojności ofiarodawców i darczyńców  zebrano kwotę 6433,14 złotych. Sukces tej akcji to praca wielu osób. W pomoc zaangażowali się:
Młodzieżowe Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej w Goniądzu, 4F Galeria Hetmańska Białystok, NET-COM Marzena i Zbigniew Stypułkowscy, Warsztat Terapii Zajęciowej Archidiecezji Białostockiej w Mońkach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Mońkach, Monieckie Centrum Handlowo-Targowe, PHU „Sthil” Anna i Zdzisław Purta, Magdalena Bartosiewicz,  Błażej Buńkowski, Elżbieta Chojnowska, Magdalena Gawędzka, Dariusz Gwiazda, Joanna Hinz, Barbara Iwanicka, Sylwia Janczyło, Katarzyna Janowicz-Timofiejew, Halina Januszewska Alicja Jaworowska, Joanna Kitlas, Ewa Konopka, Bogumiła Kuklińska, Barbara Kuprel, Agnieszka Matyja, Agnieszka i Marcin Michaluk, Małgorzata Pawelczyk,  Anna Piekarska, Anna Porębska, Alina i Mirosław Radomscy,  Dorota Rutkowska, Anna Rybicka, Halina Skibicka, Halina Waszkiewicz, Maciej Waśniewski, Małgorzata Witkowska, Magdalena Wojtach, Jolanta Zalewska,  Jan Zawistowski, Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach.

Ogromne słowa uznania kierujemy do pana Bogdana Sierba – Dyrektora Pływalni Powiatowej w Mońkach oraz Pracowników Pływali, dzięki którym możliwe było przeprowadzenie tej akcji. Dziękujemy Wolontariuszkom ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach.

Akcja zbiórki pieniędzy na rehabilitację Kajtusia trwa nadal. W wielu miejscach naszego miasta znajdują się specjalnie oznakowane puszki: 2019/5390/OR Leczenie i rehabilitacja Kajtusia. W Bibliotece Publicznej  można jeszcze nabyć kartki i ozdoby świąteczne których dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na rehabilitację chłopczyka.

Darowizny można też wpłacać bezpośrednio na konto Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego. Nr konta:  08 8085 0005 0007 1404 3000 0010 z dopiskiem „rehabilitacja Kajtusia”