2 grudnia 2022 roku Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego zaprosiła mieszkańców Moniek na niezwykłe spotkanie autorskie tylko dla dorosłych z autorem książki pod tytułem „Spowiedź Abysalu”. Autor, posługujący się pseudonimem Feranos, wychował się w Suwałkach. Jest inżynierem po SGGW. Kocha psy i lasy. Jest fanem fantasy, dramatu, romansu, alkoholu i wszystkiego co może być nośnikiem emocji. Pisze, bo wierzy, że słowa mogą zmienić rzeczywistość. Na co dzień zajmuje się produkcją gier komputerowych.
Podczas spotkania promował swoją książkę. Opowiadał o sobie oraz o literaturze fantasy. Spotkanie prowadziła dr Zofia Olek-Redlarska – filolog z Uniwersytetu w Białymstoku, która czytała fragmenty jego książki oraz kierowała ożywioną dyskusją na jej temat. Spotkanie przebiegało w atmosferze zadumy, zaciekawienia i rozbawienia. Zebrana publiczność nie miała ochoty na szybkie rozstanie się z sympatycznym, młodym Autorem. Na zakończenie ustawiła się kolejka po jego książkę z autografem.
Informacje na temat twórczości Feranosa dostępne są w socjal mediach:
https://www.facebook.com/feranos.official

https://twitter.com/feranosofficial

https://www.instagram.com/feranos_official/

Serdecznie dziękujemy p. Romanowi Klepadło Prezesowi Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej w Mońkach za nieodpłatne użyczenie nam sali, w której odbyło się spotkanie.
Pomysłodawczynią i organizatorką spotkania była pani Barbara Kuprel – członek zarządu Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego.
Skip to content