24 listopada 2022 roku w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyło się spotkanie autorskie z Joanną Tołoczko autorką książki „ŻYCIE WEWNĘTRZNE BOHATERÓW UTWORÓW KAROLA WOJTYŁY: „BRAT NASZEGO BOGA”, „PRZED SKLEPEM JUBILERA”, „PROMIENIOWANIE OJCOSTWA”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas: II „a” i II „b” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mońkach, którzy wysłuchali opowieści autorki o dzieciństwie Karola Wojtyły. Na zakończenie pani Joanna Tołoczko wręczyła wszystkim dzieciom kolorowanki oraz zakładki do książek tematycznie związane z tematem spotkania, które zostało sfinansowane przez Fundację na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego.
Pomysłodawczynią i organizatorką spotkania     była pani Barbara Kuprel – członek zarządu Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego.