12 października 2021 roku Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego zorganizowała spotkanie autorskie z panem Mariuszem Oszczapińskim – autorem i ilustratorem książeczki edukacyjnej pod tytułem „Mońki Moniki”, wydanej przez Fundację na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego w ramach otwartego konkursu ofert Gminy Mońki w 2021 roku. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1 w Mońkach. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią panią Ewą Konopka.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się kim jest autor i ilustrator. Następnie obserwowały i podziwiały umiejętności plastyczne pana Mariusza, który na tablicy interaktywnej oraz  na papierowych kartach rysował różne zwierzęta.  Następnie we wszystkich książeczkach podarowanych dzieciom przez Fundację umieścił  swój autograf. Spotkanie przebiegało w atmosferze dziecięcego rozbawienia i zaciekawienia.

W spotkaniu z ramienia Fundacji uczestniczyła Pani Barbara Kuprel – członek Zarządu Fundacji.