11 maja 2023 r. w siedzibie starostwa odbyła się robocza narada w sprawie realizacji projektu „Stworzenie efektywnego, kompleksowego systemu średnio- i długoterminowej pomocy na terenie Powiatu Monieckiego”. W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Powiatu Monieckiego Pan Błażej Buńkowski, Pani Sekretarz Starostwa Barbara Maciorowska, Burmistrz Gminy Mońki Pan Zbigniew Karwowski, Burmistrz Gminy Goniądz Pan Grzegorz Dudkiewicz, Wójt Gminy Jaświły Pan Jan Joka, Sekretarz Gminy Jasionówka Pan Andrzej Kloza oraz przedstawiciele Zarządu Fundacji. Omówiono harmonogram prac podczas realizacji projektu, najważniejsze i najpilniejsze zadania gmin w procesie tworzenia Społecznych Agencji Najmu.
Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego serdecznie dziękuje za okazaną pomoc przy tworzeniu projektu Panu Staroście Błażejowi Buńkowskiemu, Pani Sekretarz Barbarze Maciorowskiej, Panu Dyrektorowi PUP Sebastianowi Kulikowskiemu oraz Pani Anecie Szeszko i Pani Annie Milewskiej, dzięki którym projekt uzyskał tak wielką akceptację wśród oceniających go ekpertów i znalazł się na pierwszym miejscu listy rankingowej.

Główne założenia programu i wartość poszczególnych zadań można prześledzić w prezentacji.